Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /home/securite/public_html/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Почетна Производи Видео надзор IP Камери

Дигитални решенија за видео надзор

megacam

 

 

 

Дигиталните камери ја користат TCP/IP конекцијата во една компјутерска мрежа за да извршат пренос на податоци и видео материјал до одреден сервер, мрежен видео рекордер или PC со инсталиран софтвер за преглед и за запис на видеоматеријал. Нивниот развој паралелно го следеше развојот на компјутерските системи, големината и брзината на протокот на компјутерските мрежи , уредите за запис на податоци ХДД нивната брзина и големина. Сето ова придонесе денес да можеме веќе речиси безмалку во секоја компјутерска средина да имплеметнираме дигитален систем за видео надзор.

IP камерите се делат според резолуцијата на VGA камери кои имаат стандардна резолуција 640 х 480 и MEGAPIXEL камери. Мегапиксел камерите стануваат сеподостапни решенија на пазарот според нивната цена на чинење која на почетокот беше превисока за да се имплементира во систем за видео надозр во некој комерцијален објект или слично.

 


yoko2mp

IP-1800E

- 2 MEGA PIXELL

- FULL HD 1980x1080

- Слот за MicroSD картица

- Двонасочно аудио

- Бесплатен софтвер до 32 камери

 

Цена: 220евра + ДДВ

Превземи спецификација:>>


 

 

 Macedonian Albanian English French German Greek Italian Spanish Turkish

НОВОСТИ


Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jvlatestnews/helper.php on line 117

Биометриски уреди

Биометриски уреди
Read more
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

ЛОКАЦИЈА НА МАПА

Facebook

НАЈНОВИ КОМЕНТАРИ

  • Влатко : одлична страна за системи за безбедност, има многу податоци и детали за кои сум заинтересиран.

    пред 7 часа

  • Стевче : се е објаснето на убав начин, и има и видео материјали на кои може да се види што се нуди...

    пред 7 часа

ТВИТЕР

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

ДОБИВАЈТЕ ИНФОРМАТОР

Бидете во тек со новите продукти и понуди, потполнете ја формата подолу и ние ќе ви испратиме е-меил сега и со сите новини понатаму.