Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /home/securite/public_html/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Почетна Апликации Аеродроми

Аеродромската безбедност по 9/11 не е иста и ги применува сите можни мерки и ги користи сите можни технологии во превенција од тероризам, шверц на наркотици и оружје.

СИСТЕМИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ НА АЕРОДРОМИ

Системите за безбедност во аеродроми се во служба на рано откривање на потенцијални ризици врз безбедноста на објектите, опремата, возилата и авионите, патниците и вработените и понатамошно одстранување на причините за ризик.

Видови на безбедносни ризици на патнички и карго аеродроми:

- Неовластен пристап на аеродромска писта и помошни објекти

- Кражби на горива, опрема и багаж

- Пожари во помошни објекти, магацини, административни згради

- Терористички акции насочени кон авиони при полетување и слетување

- Внес во авион на оружје, експлозиви и друга опрема за извршување на тероризам

- Шверц на стока, неовластени продукти, животни, оружје, дрога и сл.


Macedonian Albanian English French German Greek Italian Spanish Turkish

НОВОСТИ


Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jvlatestnews/helper.php on line 117

Биометриски уреди

Биометриски уреди
Read more
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

ЛОКАЦИЈА НА МАПА

Facebook

НАЈНОВИ КОМЕНТАРИ

  • Влатко : одлична страна за системи за безбедност, има многу податоци и детали за кои сум заинтересиран.

    пред 7 часа

  • Стевче : се е објаснето на убав начин, и има и видео материјали на кои може да се види што се нуди...

    пред 7 часа

ТВИТЕР

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

ДОБИВАЈТЕ ИНФОРМАТОР

Бидете во тек со новите продукти и понуди, потполнете ја формата подолу и ние ќе ви испратиме е-меил сега и со сите новини понатаму.