Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /home/securite/public_html/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422

Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jv_headline/helper.php on line 422
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Почетна Производи Пожарни системи Пожарни централи

PDFПечатиЕ-пошта

Индекс на артикл
Пожарни централи
Адресибилни системи
Централи за гасење
Сите страници

Пожарни централи

Главна компонента од системите за детекција на пожар е пожарната алармна централа. Тие се разликуваат според начинот на комуникација помеѓу
уредите, модулите и сензорите во системот, бројот на зони или пожарни јамки, можноста на дополнително надградување и вмрежување на повеќе системи во еден интегриран систем. Пожарните алармни централи се делат на следниве видови:pozarni_centrali

- Конвенционални пожарни централи

- Адресибилни пожарни централи

- Централи за автоматско гасење на пожар

 Конвенционални системи за детекција на пожар

Sigma CP panel picture

Конвенционалните системи за гасење на пожар, вршат детекција на пожар по зони. Се разликуваат ппо број на зони, најчесто со 2 зони, 4 зони, 8 зони, 12 зони, 16 зони и 32 зони.

На една пожарна зона (во зависнот од производителот) можат да се поврзат околу 20 конвенционални сензори и одреден број на рачни јавувачи (според EN-54 до 32).

 

 
Macedonian Albanian English French German Greek Italian Spanish Turkish

НОВОСТИ


Warning: Creating default object from empty value in /home/securite/public_html/modules/mod_jvlatestnews/helper.php on line 117

Биометриски уреди

Биометриски уреди
Read more
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

ЛОКАЦИЈА НА МАПА

Facebook

НАЈНОВИ КОМЕНТАРИ

  • Влатко : одлична страна за системи за безбедност, има многу податоци и детали за кои сум заинтересиран.

    пред 7 часа

  • Стевче : се е објаснето на убав начин, и има и видео материјали на кои може да се види што се нуди...

    пред 7 часа

ТВИТЕР

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

ДОБИВАЈТЕ ИНФОРМАТОР

Бидете во тек со новите продукти и понуди, потполнете ја формата подолу и ние ќе ви испратиме е-меил сега и со сите новини понатаму.